הצהרת נגישות שליחת דואר אלקטרוני סגירת חלון

האסכולות בבחירת עיצוב וסגנון הדלתות בבית

ישנה חשיבות רבה להתאמת דלתות הפנים לאופי ולסגנון הבית בכלל.
הדלת הינה יותר מסתם מעבר דרכו ניתן לעבור בין החללים בבית, ובהתאם לכך תשומת הלב המוקדשת לבחירת הדלת המתאימה ביותר היא רבה ביותר. מתוך כך גם ברור מדוע קיימים סגנונות עיצוב רבים וגוונים משתנים ומתוכם יש לבחור סגנון אחד אשר ישקף את אופי הבית ושוכניו. 

אסכולה ראשונה מדברת על מיזוג ואומרת כי אם הרהיטים בבית הינם בסגנון כפרי, כדאי כי גם דלתות הפנים יהיו בסגנון כפרי, ואם העיצוב הוא יותר מודרני וחדשני, מן הראוי הוא לבחור בדלתות פנים בעלות סגנון מודרני. בית עם צבעים רכים ושקטים ידרוש דלתות בהירות וקלאסיות, לעומת זאת בית העשיר בצבעים יעדיף אולי כי גם הדלתות יתמזגו עם אופי הבית.
האסכולה האחרת אומרת כי ניגודיות שבין גווני הדלת וסגנונה לבין העיצוב הכולל של הבית עדיפה ומדגישה יותר האחד את השני. בית בעיצוב אקלקטי, נותן את האפשרות לבחור דלתות במגוון הסגנונות והצבעים, תלוי מה בוחרים להדגיש יותר. וכאן, אופיים וטעמם האישי של בעלי הבית הם המניע לבחירה.

כמובן, שאיש מקצוע בתחום האדריכלות ו/או עיצוב הפנים יוכל לסייע רבות בהחלטה מסוג זה.
למידע לגבי עיצובים שונים של דלתות הפנים ניתן להגיע במגזינים מקצועיים, באתרי האינטרנט ואצל אנשי המקצוע בתחום, אדריכלים, מעצבי פנים ואנשי מכירות ותיקים ומנוסים בתחום.

אלינור רובין- מעצבת פנים