הצהרת נגישות שליחת דואר אלקטרוני סגירת חלון

7 עצות לפני בניה או שיפוץ הבית

1. הגדירו לעצמכם תקציב. מהתקציב המוגדר הפחיתו 10-15% וזו הגדרת התקציב המחודשת שלכם. אל תשתפו אף אחד בתקציב האמיתי, אלא רק בתקציב המקוצץ. במהלך שיפוץ או בניה, תמיד יש חריגות לא מתוכננות וחריגות אלו "יחזירו" אתכם להגדרת התקציב המקורית שלכם.


2. קחו הצעות מחיר לכל המוצרים ולכל השירותים לפני התחלת השיפוץ/ הבניה. נסו לקבל אומדן תקציב מדויק לפני התחלת הפרויקט, ככה תדעו מראש באיזה סעיף עליכם לקצץ מראש ולא לגלות לקראת סוף התהליך שנשארתם בלי תקציב לארונות/ רהיטים/ גופי תאורה וכו'. אל תבנו תקציב על פי אמדן של אדריכל/ קבלן מתווך. קחו הצעות מחיר קונקרטיות.


3. קחו בחשבון שתהליך השיפוץ/ הבניה הוא תהליך מרובה לחצים נפשיים וכלכליים. הכינו את עצמכם לויתורים מול בני הזוג ומול הגדרת התקציב.


4. זכרו שזה הבית שאתם הולכים לגור ולא בית לצילומי מגזין. עשו את מערך השיקולים שלכם (והוא אישי לחלוטין) מתי אתם מעדיפים פרקטי על מעוצב ולהיפך. קחו את ההחלטות בצורה מושכלת ולא אמוציונלית.


5. השתדלו להמנע מלהיות קורבנות אופנה. עשו את הפריטים הקבועיים בבית קלאסיים ואת הריהוט, הטקסטיל, גופי התאורה אופנתיים. מאוד קל להחליף ספה שנמאסה עליכם או וילון, מאוד לא נעים להחליף מטבח או חדר אמבטיה.


6. לפעמים עדיף לעשות פחות, אבל איכותי מאשר לעשות יותר באיכות נמוכה. הקפידו שכל התשתיות עשויות למשעי.


7. העזרו בבעלי מקצוע מנוסים שקיבלתם דרך המלצות. אל תתביישו לבקש לראות עבודות קודמות או לדבר עם ממליצים. בחרו לכם בעלי מקצוע שתוכלו לסמוך עליהם לאורך כל התהליך.

עינת רוטמן מעצבת פנים